2013. január 8., kedd

Mindennapi arcápolás 1.rész

Mindennapi  arcápolás 1.RÉSZ


Bőrtípusok és jellemzőik

A mai rohanó világban talán nem mindenkinek fér bele az idejébe, hogy naponta órákat üljön a tükör előtt, viszont nem szabad megfeledkezni a napi arcápolásról, ami elősegíti a bőr normális működését. Akármilyen életkorban vagyunk, fontos, hogy bőrtípusunknak megfelelően tisztítsuk a bőrünket. Különböző bőrtípusokat különböztetünk meg: normál bőr, zsíros bőr, száraz bőr, érzékeny bőr, kombinált és öregedő bőr. Ha valaki bizonytalan abban, hogy melyik típushoz tartozik, legegyszerűbben úgy határozhatjuk meg, hogy egy réteg papír zsebkendőt helyezünk az arcunk különböző pontjaira, az orra, az állra, a homlokra és az orcákra. A zsírosabb részek olajos foltot fognak hagyni a zsebkendőn. Most sorra vesszük azokat a lépéseket, amik betartásával minden nap tiszta bőrt varázsolhatunk magunknak.
Akár milyen a bőrtípusunk, mindig 3 lépést kell betartanunk az ápolásánál:
1.tisztítás
2.tonizálás
3.hidratálás
És most vegyük sorra a bőrtípusok szerinti bőrápolást!

1.   Normál bőr
Az a nő, aki normál bőrtípussal rendelkezik, nagyon szerencsésnek mondhatja magát. Ez a bőrtípus optimálisan működik, jó a bőr vérkeringése, pórusai nem tágak, egyenletes színnel rendelkezik, nincsenek mitesszerek, pattanások is csak ritkán fordulnak elő. Viszont normál bőrnél is figyelni kell a környezeti változásokra: pl. télen, vagy ha esős, szeles idő van, a bőr kiszáradhat, nyáron viszont izzadhat, ezáltal zsírosabbá válhat.
    Érdemes kozmetikumokat és arcápolókat is ennek megfelelően választani. Tehát télen, hideg időben olyan krémeket vásárolni, amik hidratálják a bőrt, ilyenkor lehet olajosabb krémeket is használni, nyáron pedig az olajmentes kozmetikumokat és krémeket részesítsük előnyben.

2.   Zsíros bőr
A zsírosodást a bőrön a faggyúmirigyek túlzott működése okozza. Ennek a bőrtípusnak elég durva a felülete, jellemzőek rá a tág pórusok, pattanások, mitesszerek. Ha ilyen bőr kezelésére huzamosabb ideig a bőrtípusnak nem megfelelő arcápoló szereket használunk, kialakulhatnak aknék a bőrön, amik akár az egész életünkön át végigkísérhetnek. L Sajnos a zsíros bőrt elég nehéz kezelni,ennél a bőrtípusnál kötelező a reggeli és esti arctisztítás.
Zsiros bőrnél mindig az olyan arcápolási termékeket részesítsük előnyben, amelyek hidratálnak, tehát vizet pótolnak a bőrhöz, viszont nem olajos alapúak.
Amint említettem, ennél a bőrnél gyakran előfordulnak a pattanások. Ezekre a legalkalmasabbak a gyümölcssavas készítmények, amik hámlasztják a bőrt, így gyorsabban megújul. Viszont ha ilyen hámlasztót használunk, mindenképpen hetente 2x használjunk bőrradírt is.
Este mindenképpen mossuk le a sminket, különben még többet ártunk a bőrünknek, ugyanúgy végezzük el az arcápolást, majd zsíros bőrnek megfelelő éjszakai krémmel fejezzük be a folyamatot.
Sajnos nekem is zsíros a bőröm, ezért tudom, hogy milyen nehéz elérni, hogy ez a bőrtípus megfelelően működjön, de ha betartjuk ezeket a tippeket, sokat segítünk ennek érdekében.

3.   Száraz bőr
A száraz bőr hátterében az áll, hogy a bőr csak korlátozott mennyiségben képes megtartani a nedvességet, vagyis vizet veszít, mivel a faggyú- és zsírtermelődés csökken. Ez a bőrtípus öregszik a leggyorsabban, már elég korán kialakulnak a ráncok. Az ilyen bőr általában érdes és feszül.
Ennél a bőrtípusnál is figyelni kell a környezeti változásokra, ugyanis a száraz bőr télen még szárazabb lesz. Fontos, hogy olyan kozmetikumokat használjunk rá, amelyek pótolják az elvesztett nedvességet. Tehát erre a bőrtípusra választhatunk olajosabb készítményeket.

4.   Érzékeny bőr
Az érzékeny bőrnek nagyon óvatos ápolásra van szüksége. Ezt a bőrtípust az jellemzi, hogy nagyon érzékenyen reagál különböző külső és belső hatásokra, mint a hideg vagy meleg levegő, a fűszerek, az alkohol, a dohányfüst, különböző kozmetikumok. Emiatt különös gonddal kell kiválasztanunk azokat az arcápolási szereket, amiket ennek a bőrnek az ápolására fogunk használni.
Az érzékeny bőr leggyakrabban száraz, sima felületű, pórusai nagyon picik. Ezért általában olyan arcápolókat kell használnunk, mint a száraz bőrnél, tehát olajosabb alapúakat. Viszont akinek nagyon érzékeny a bőre, annak olyan kozmetikumokat kell használnia, amely kifejezetten érzékeny bőrre való.

5.   Kombinált bőr
Ezt a bőrtípust az jellemzi, hogy a T vonalban (homlok, orr, áll) zsírosabb, míg az orcákon szárazabb. Ehhez a bőrtípushoz tartozik a legtöbb ember. Ennél a bőrtípusnál oda kell figyelni, hogy megfelelően ápoljuk, hiszen olyan, mintha 2 külön arcunk lenne. Erre a bőrre az jellemző, hogy hatással vannak rá az időjárási viszonyok, a stressz, az elfogyasztott ételek. Emiatt sokat változik a bőr textúrája, néha szárazabbnak, néha zsírosabbnak érezzük. Viszont ha jól szemügyre vesszük, észrevehetjük, hogy a T vonal és az orcák között mindig van különbség. Fontos, hogy az ilyen bőrt tényleg úgy kezeljük, mintha 2 arcunk lenne, tehát a szárazabb részeket próbáljuk megfelelően hidratálni, a pattanásosabb, zsírosabb részeket pedig annak megfelelően kezelni.

6.   Öregedő bőr
Sajnos mindannyiunknál elérkezik egyszer az az időszak, amikor elkezd a bőrünk öregedni. Ez egy megállíthatatlan, de késleltethető folyamat. Ha már időben elkezdjük használni az olyan készítményeket, amelyek erre specializálódtak, évekkel tudjuk meghosszabbítani a bőrünk fiatalos kinézetét. A száraz bőr általában hamarabb öregszik, először a szem körül kezdenek látszani apróbb ráncok,  itt már 25 éves kortól bevezethetünk olyan készítményeket, amelyek öregedés gátlóak. A zsírosabb bőrnél viszont ez egy picit később jelentkezik, itt 30 éves kortól lehet megkezdeni az öregedés gátlást. Érdemesebb még azelőtt elkezdeni ezt a folyamatot, mielőtt jelentkeznének az első ráncok, hisz megelőzni mindig könnyebb, mint kezelni egy már ráncos bőrt.

Remélem tudtam nektek segíteni! Amint említettem, én már megtaláltam a nekem megfelelő kozmetikumokat és arcápolási szereket, amelyeket évek óta használok és segítettek megoldani a bőrproblémáimat. Ezek a kozmetikumok nincsenek bolti forgalmazásban, így nem reklámozhatom őket ezen az oldalon, viszont ha szeretnétek hozzájutni az általam használt termékekhez, illetve ha kérdésetek/kérésetek van, akkor írjatok nekem a lindadivatblog@gmail.com e-mail címre. Szeretettel várom a tippeket azzal kapcsolatban is, hogy milyen témák érdekelnek titeket!
Linda J

1 megjegyzés:

  1. Szia,Linda!Nagyon jó ez a blog!Rengeteg hasznos dolgot tudtam meg a bejegyzéseid által!Sok sikert továbbra is!Várom a következöket! :)

    VálaszTörlés