2013. január 11., péntek

Mindennapi arcápolás 2. rész


Sziasztok!
Ez alkalommal folytatom a napi arcápolásról szóló bejegyzésemet. Ezúttal olyan dolgokról fogok írni, amit talán sokan nem tartanak fontosnak, mégis elengedhetetlenek a bőr megfelelő működése érdekében.

1.     Bőrradír használata
Mindenkinek szüksége van arra, hogy időközönként átradírozza a bőrét. A zsírosabb bőrűeknek ajánlatos a heti min. 2 alkalom bőrradírozás. Akinek érzékenyebb a bőre, annak elég a heti 1 alkalom. A bőrradír képes letisztítani azokat a szennyeződéseket is a bőrről, amiket egy sima arclemosóval nem tudnánk eltávolítani. Bőrradírozás után mindig mossuk át egy vattapamacs segítségével a bőrünket tonikkal, majd ezután kenjük fel a bőrtípusunknak megfelelő hidratáló krémet. A bőrradírozás után a krémek jobban és mélyebbre tudnak felszívódni, mint a sima arclemosás után.

2.     A sminklemosás fontossága
Az egyik legfontosabb szabály, hogyan őrizhetjük meg arcunk fiatalságát az, ha megtanuljuk, hogy lefekvés előtt, legyen akármilyen késő, mossuk le arcunkról és szemünkről a sminket. Ezzel elkerülhető a bőr korai öregedése, a szempillák törése, a szemek duzzadtsága. Nem érdemes sminklemosó választásánál spórolnunk, hiszen egy jó sminklemosó nem a legolcsóbb „mulatság” J. A jó sminklemosóval nem kell nagyon dörzsölnünk a bőrünket és a szem környékét, hogy lemossa a sminket. Így elkerülhetjük, hogy a szem környéki vékony bőr sérüljön.  Sminklemosás után folytassuk az arcápolást tisztítással, tonizálással, majd hidratálással.



3.     Miért ne használjunk szappant arctisztításhoz?
A szappanok általában állati vagy növényi zsírból készülnek, sóval és kalciummal vegyítve. Mivel lúgos kémhatásúak, nagyon szárítják a bőrt. Ha zsíros a bőrünk, arclemosót, ha száraz, arctejet használjunk arctisztításhoz.


4.     Arcmaszkok
Az arcmaszk vagy arcpakolás olyan paszta vagy gél, amit az arclemosóval megtisztított bőrre kenünk fel. Az arcmaszkok általában tartalmaznak különböző vitaminokat, hatóanyagokat, gyümölcssavakat. A maszk felhelyezésekor figyelnünk kell, hogy a szem és száj környékét hagyjuk szabadon, tehát oda ne helyezzünk maszkot.
A zsíros bőrre való maszkok felkenés után pár perccel megszáradnak, szinte megkötnek az arcon, mint a gipsz J. Az ilyen maszk tisztítja a pórusokat, gyógyítja az aknés hegeket, segít a pattanások eltüntetésében. Zsiros bőrűeknek ajánlott a heti 2 alkalom arcpakolás.
A száraz bőrre készült arcmaszkok ezzel szemben nem száradnak meg, hanem nedvesek maradnak a bőrön is. Ezek célja az, hogy mélyen hidratálják a bőrt, segítsenek a ráncok elleni harcban és egészséges színt adjanak a bőrnek.
Az arcmaszkokat általában 10-15 percig kell a bőrön hagyni, majd langyos vízzel le kell mosni. Ezután jöhet a már jól ismert folyamat, a tonizálás és a hidratálás.

5.      Kozmetikai szivacs ( cellulóz ) használata

Most egy tippet szeretnék nektek adni, hogyan kerüljétek el, hogy különböző szennyeződések miatt pattanások és különböző problémák jelentkezzenek a bőrötökön. Én már nagyon régóta nem törölközővel törlöm az arcom, hanem kozmetikusok által használt szivaccsal. Ugyanis a törölközőn különböző baktériumok lehetnek, amik rákerülnek az arcunkra törlés során és sok problémát okozhatnak.
Egyszerű a használata: amikor felkenem az arctisztítót, annak lemosásához benedvesítem a szivacsot, ami víz hatására megduzzad, majd kicsavarom a vizet belőle és ezzel törlöm le az arclemosót a bőrömről. Ezután már nincs szükség törlőkendőre, mert szinte szárazra tudom törölni a szivaccsal a bőröm. J
Remélem most is tudtam nektek segíteni és hasznos tanácsokat adtam. Ha érdekel titeket, milyen termékeket használok, írjatok nekem a facebook-on privátban: http://www.facebook.com/linda.divatblogja . Szívesen válaszolok a kérdésekre!
Linda J

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése