2013. január 11., péntek

Mindennapi arcápolás 2. rész


Sziasztok!
Ez alkalommal folytatom a napi arcápolásról szóló bejegyzésemet. Ezúttal olyan dolgokról fogok írni, amit talán sokan nem tartanak fontosnak, mégis elengedhetetlenek a bőr megfelelő működése érdekében.

1.     Bőrradír használata
Mindenkinek szüksége van arra, hogy időközönként átradírozza a bőrét. A zsírosabb bőrűeknek ajánlatos a heti min. 2 alkalom bőrradírozás. Akinek érzékenyebb a bőre, annak elég a heti 1 alkalom. A bőrradír képes letisztítani azokat a szennyeződéseket is a bőrről, amiket egy sima arclemosóval nem tudnánk eltávolítani. Bőrradírozás után mindig mossuk át egy vattapamacs segítségével a bőrünket tonikkal, majd ezután kenjük fel a bőrtípusunknak megfelelő hidratáló krémet. A bőrradírozás után a krémek jobban és mélyebbre tudnak felszívódni, mint a sima arclemosás után.

2.     A sminklemosás fontossága
Az egyik legfontosabb szabály, hogyan őrizhetjük meg arcunk fiatalságát az, ha megtanuljuk, hogy lefekvés előtt, legyen akármilyen késő, mossuk le arcunkról és szemünkről a sminket. Ezzel elkerülhető a bőr korai öregedése, a szempillák törése, a szemek duzzadtsága. Nem érdemes sminklemosó választásánál spórolnunk, hiszen egy jó sminklemosó nem a legolcsóbb „mulatság” J. A jó sminklemosóval nem kell nagyon dörzsölnünk a bőrünket és a szem környékét, hogy lemossa a sminket. Így elkerülhetjük, hogy a szem környéki vékony bőr sérüljön.  Sminklemosás után folytassuk az arcápolást tisztítással, tonizálással, majd hidratálással.



3.     Miért ne használjunk szappant arctisztításhoz?
A szappanok általában állati vagy növényi zsírból készülnek, sóval és kalciummal vegyítve. Mivel lúgos kémhatásúak, nagyon szárítják a bőrt. Ha zsíros a bőrünk, arclemosót, ha száraz, arctejet használjunk arctisztításhoz.


4.     Arcmaszkok
Az arcmaszk vagy arcpakolás olyan paszta vagy gél, amit az arclemosóval megtisztított bőrre kenünk fel. Az arcmaszkok általában tartalmaznak különböző vitaminokat, hatóanyagokat, gyümölcssavakat. A maszk felhelyezésekor figyelnünk kell, hogy a szem és száj környékét hagyjuk szabadon, tehát oda ne helyezzünk maszkot.
A zsíros bőrre való maszkok felkenés után pár perccel megszáradnak, szinte megkötnek az arcon, mint a gipsz J. Az ilyen maszk tisztítja a pórusokat, gyógyítja az aknés hegeket, segít a pattanások eltüntetésében. Zsiros bőrűeknek ajánlott a heti 2 alkalom arcpakolás.
A száraz bőrre készült arcmaszkok ezzel szemben nem száradnak meg, hanem nedvesek maradnak a bőrön is. Ezek célja az, hogy mélyen hidratálják a bőrt, segítsenek a ráncok elleni harcban és egészséges színt adjanak a bőrnek.
Az arcmaszkokat általában 10-15 percig kell a bőrön hagyni, majd langyos vízzel le kell mosni. Ezután jöhet a már jól ismert folyamat, a tonizálás és a hidratálás.

5.      Kozmetikai szivacs ( cellulóz ) használata

Most egy tippet szeretnék nektek adni, hogyan kerüljétek el, hogy különböző szennyeződések miatt pattanások és különböző problémák jelentkezzenek a bőrötökön. Én már nagyon régóta nem törölközővel törlöm az arcom, hanem kozmetikusok által használt szivaccsal. Ugyanis a törölközőn különböző baktériumok lehetnek, amik rákerülnek az arcunkra törlés során és sok problémát okozhatnak.
Egyszerű a használata: amikor felkenem az arctisztítót, annak lemosásához benedvesítem a szivacsot, ami víz hatására megduzzad, majd kicsavarom a vizet belőle és ezzel törlöm le az arclemosót a bőrömről. Ezután már nincs szükség törlőkendőre, mert szinte szárazra tudom törölni a szivaccsal a bőröm. J
Remélem most is tudtam nektek segíteni és hasznos tanácsokat adtam. Ha érdekel titeket, milyen termékeket használok, írjatok nekem a facebook-on privátban: http://www.facebook.com/linda.divatblogja . Szívesen válaszolok a kérdésekre!
Linda J

2013. január 9., szerda

A vízfogyasztás jelentősége


Sziasztok!
A mai napon arról fogok pár szót szólni, hogy miért fontos, hogy elegendő vizet fogyasszunk. Azt gyakran halljuk, hogy az emberi test nagy része víz, az átlagos emberi test 70 %-át alkotja. Életünk kezdetén, magzatként 99%-ban, mikor megszülettünk 90%-ban vízből álltunk. Ha időskorban halunk csak meg, akkor testünknek nagyjából 50%-a lesz víz.
Most sorra vesszük azokat az okokat, ami miatt érdemes legalább napi 2 liter vizet meginnunk:

1.    A bőr fiatalságának és rugalmasságának megőrzése érdekében fontos a folyamatos vízivás. Ezáltal bőrünk kisimult, feszes, bársonyos lesz, illetve elkerülhetjük a narancsbőr kialakulását is.

2.     Mivel a vér 80%-át víz alkotja, ezért szüksége van folyamatos utánpótlásra. Mindig a tiszta vizet részesítsük előnyben a különböző ízesített üdítők helyett.

3.     A kevés folyadékfogyasztás miatt csökken a nyirokkeringés intenzitása, ami gyakran fájdalmat, pl. fejfájást idézhet elő. A vízbevitel emelésével szinte azonnal enyhül a fájdalom.

4.     A szervezetünknek szüksége van arra, hogy bizonyos időközönként méregtelenítsük. Ha elegendő vizet fogyasztunk, a salakanyagok sokkal hamarabb tudnak távozni szervezetünkből.

5.     A vízfogyasztás segíti az emésztést. Ezért fogyókúra alatt kifejezetten ajánlott a sok folyadékbevitel, ugyanis ezzel gyorsabb eredményt tudunk elérni.

6.     A csontozat megfelelő működése érdekében is fontos a bő folyadékbevitel, ugyanis csontozatunk felét is víz alkotja. Különösen ajánlott akkor, ha eltörött a csontunk, hiszen a víz segítségével megfelelő mennyiségű csontsejt képződik.

7.     A víz segít ízületeink megfelelő működésében is. Ha még nincsenek ízületi problémáink, a megelőzés érdekében fontos a bő folyadékbevitel.

8.     A dohányzás rendkívül szárítja a bőrt, ezért ha dohányzol, figyelj oda a napi 2 liter folyadékbevitelre, hogyha el akarod kerülni, hogy a kelleténél gyorsabban kezdjen öregedni a bőröd.

9.     Ha este bulizni mész, és nem szeretnél másnapos lenni, az alkohol mellett mindig legyen az asztalodon 1 pohár víz, amiből időközönként kortyolgatsz. Ha így teszel, másnap sokkal fittebb és fejfájás mentesebb lesz a napod, mint máskor. Reggel ajánlott folytatni a vízkúrát, hogy az este során felgyülemlett salakanyagok minél hamarabb tudjanak távozni a szervezetedből.

10.  Általában ha éhséget érzünk, nem biztos, hogy éhesek vagyunk. J Ugyanis az éhségérzetet néha összekeverjük a szomjúsággal. Érdemes kipróbálnunk, hogy amikor ránk tör az éhség, igyunk elegendő vizet, és észrevesszük, hogy már nem érezzük éhesnek magunkat. Ezzel a módszerrel még akár fogyhatunk is.

Remélem tudtam segíteni ma is az egészségetek megőrzésében.
Ha valami kérdésetek van, már a facebook-on is elérhettek ezen a  linken:   http://www.facebook.com/linda.divatblogja .
Linda J

2013. január 8., kedd

Mindennapi arcápolás 1.rész

Mindennapi  arcápolás 1.RÉSZ


Bőrtípusok és jellemzőik

A mai rohanó világban talán nem mindenkinek fér bele az idejébe, hogy naponta órákat üljön a tükör előtt, viszont nem szabad megfeledkezni a napi arcápolásról, ami elősegíti a bőr normális működését. Akármilyen életkorban vagyunk, fontos, hogy bőrtípusunknak megfelelően tisztítsuk a bőrünket. Különböző bőrtípusokat különböztetünk meg: normál bőr, zsíros bőr, száraz bőr, érzékeny bőr, kombinált és öregedő bőr. Ha valaki bizonytalan abban, hogy melyik típushoz tartozik, legegyszerűbben úgy határozhatjuk meg, hogy egy réteg papír zsebkendőt helyezünk az arcunk különböző pontjaira, az orra, az állra, a homlokra és az orcákra. A zsírosabb részek olajos foltot fognak hagyni a zsebkendőn. Most sorra vesszük azokat a lépéseket, amik betartásával minden nap tiszta bőrt varázsolhatunk magunknak.
Akár milyen a bőrtípusunk, mindig 3 lépést kell betartanunk az ápolásánál:
1.tisztítás
2.tonizálás
3.hidratálás
És most vegyük sorra a bőrtípusok szerinti bőrápolást!

1.   Normál bőr
Az a nő, aki normál bőrtípussal rendelkezik, nagyon szerencsésnek mondhatja magát. Ez a bőrtípus optimálisan működik, jó a bőr vérkeringése, pórusai nem tágak, egyenletes színnel rendelkezik, nincsenek mitesszerek, pattanások is csak ritkán fordulnak elő. Viszont normál bőrnél is figyelni kell a környezeti változásokra: pl. télen, vagy ha esős, szeles idő van, a bőr kiszáradhat, nyáron viszont izzadhat, ezáltal zsírosabbá válhat.
    Érdemes kozmetikumokat és arcápolókat is ennek megfelelően választani. Tehát télen, hideg időben olyan krémeket vásárolni, amik hidratálják a bőrt, ilyenkor lehet olajosabb krémeket is használni, nyáron pedig az olajmentes kozmetikumokat és krémeket részesítsük előnyben.

2.   Zsíros bőr
A zsírosodást a bőrön a faggyúmirigyek túlzott működése okozza. Ennek a bőrtípusnak elég durva a felülete, jellemzőek rá a tág pórusok, pattanások, mitesszerek. Ha ilyen bőr kezelésére huzamosabb ideig a bőrtípusnak nem megfelelő arcápoló szereket használunk, kialakulhatnak aknék a bőrön, amik akár az egész életünkön át végigkísérhetnek. L Sajnos a zsíros bőrt elég nehéz kezelni,ennél a bőrtípusnál kötelező a reggeli és esti arctisztítás.
Zsiros bőrnél mindig az olyan arcápolási termékeket részesítsük előnyben, amelyek hidratálnak, tehát vizet pótolnak a bőrhöz, viszont nem olajos alapúak.
Amint említettem, ennél a bőrnél gyakran előfordulnak a pattanások. Ezekre a legalkalmasabbak a gyümölcssavas készítmények, amik hámlasztják a bőrt, így gyorsabban megújul. Viszont ha ilyen hámlasztót használunk, mindenképpen hetente 2x használjunk bőrradírt is.
Este mindenképpen mossuk le a sminket, különben még többet ártunk a bőrünknek, ugyanúgy végezzük el az arcápolást, majd zsíros bőrnek megfelelő éjszakai krémmel fejezzük be a folyamatot.
Sajnos nekem is zsíros a bőröm, ezért tudom, hogy milyen nehéz elérni, hogy ez a bőrtípus megfelelően működjön, de ha betartjuk ezeket a tippeket, sokat segítünk ennek érdekében.

3.   Száraz bőr
A száraz bőr hátterében az áll, hogy a bőr csak korlátozott mennyiségben képes megtartani a nedvességet, vagyis vizet veszít, mivel a faggyú- és zsírtermelődés csökken. Ez a bőrtípus öregszik a leggyorsabban, már elég korán kialakulnak a ráncok. Az ilyen bőr általában érdes és feszül.
Ennél a bőrtípusnál is figyelni kell a környezeti változásokra, ugyanis a száraz bőr télen még szárazabb lesz. Fontos, hogy olyan kozmetikumokat használjunk rá, amelyek pótolják az elvesztett nedvességet. Tehát erre a bőrtípusra választhatunk olajosabb készítményeket.

4.   Érzékeny bőr
Az érzékeny bőrnek nagyon óvatos ápolásra van szüksége. Ezt a bőrtípust az jellemzi, hogy nagyon érzékenyen reagál különböző külső és belső hatásokra, mint a hideg vagy meleg levegő, a fűszerek, az alkohol, a dohányfüst, különböző kozmetikumok. Emiatt különös gonddal kell kiválasztanunk azokat az arcápolási szereket, amiket ennek a bőrnek az ápolására fogunk használni.
Az érzékeny bőr leggyakrabban száraz, sima felületű, pórusai nagyon picik. Ezért általában olyan arcápolókat kell használnunk, mint a száraz bőrnél, tehát olajosabb alapúakat. Viszont akinek nagyon érzékeny a bőre, annak olyan kozmetikumokat kell használnia, amely kifejezetten érzékeny bőrre való.

5.   Kombinált bőr
Ezt a bőrtípust az jellemzi, hogy a T vonalban (homlok, orr, áll) zsírosabb, míg az orcákon szárazabb. Ehhez a bőrtípushoz tartozik a legtöbb ember. Ennél a bőrtípusnál oda kell figyelni, hogy megfelelően ápoljuk, hiszen olyan, mintha 2 külön arcunk lenne. Erre a bőrre az jellemző, hogy hatással vannak rá az időjárási viszonyok, a stressz, az elfogyasztott ételek. Emiatt sokat változik a bőr textúrája, néha szárazabbnak, néha zsírosabbnak érezzük. Viszont ha jól szemügyre vesszük, észrevehetjük, hogy a T vonal és az orcák között mindig van különbség. Fontos, hogy az ilyen bőrt tényleg úgy kezeljük, mintha 2 arcunk lenne, tehát a szárazabb részeket próbáljuk megfelelően hidratálni, a pattanásosabb, zsírosabb részeket pedig annak megfelelően kezelni.

6.   Öregedő bőr
Sajnos mindannyiunknál elérkezik egyszer az az időszak, amikor elkezd a bőrünk öregedni. Ez egy megállíthatatlan, de késleltethető folyamat. Ha már időben elkezdjük használni az olyan készítményeket, amelyek erre specializálódtak, évekkel tudjuk meghosszabbítani a bőrünk fiatalos kinézetét. A száraz bőr általában hamarabb öregszik, először a szem körül kezdenek látszani apróbb ráncok,  itt már 25 éves kortól bevezethetünk olyan készítményeket, amelyek öregedés gátlóak. A zsírosabb bőrnél viszont ez egy picit később jelentkezik, itt 30 éves kortól lehet megkezdeni az öregedés gátlást. Érdemesebb még azelőtt elkezdeni ezt a folyamatot, mielőtt jelentkeznének az első ráncok, hisz megelőzni mindig könnyebb, mint kezelni egy már ráncos bőrt.

Remélem tudtam nektek segíteni! Amint említettem, én már megtaláltam a nekem megfelelő kozmetikumokat és arcápolási szereket, amelyeket évek óta használok és segítettek megoldani a bőrproblémáimat. Ezek a kozmetikumok nincsenek bolti forgalmazásban, így nem reklámozhatom őket ezen az oldalon, viszont ha szeretnétek hozzájutni az általam használt termékekhez, illetve ha kérdésetek/kérésetek van, akkor írjatok nekem a lindadivatblog@gmail.com e-mail címre. Szeretettel várom a tippeket azzal kapcsolatban is, hogy milyen témák érdekelnek titeket!
Linda J

Welcome

Sziasztok!
Hamarosan indul a blogom, amiben hasznos tanácsokkal foglak ellátni titeket, hogy könnyebben boldoguljatok a szépségápolás és az egészség világában! :)
Remélem tudok majd nektek segiteni!
Ha kérdésetek van, várom szivesen a lindadivatblog@gmail.com e-mail cimre!
Linda :)